Рамос има 12 од 12 реализација на пенали, откако Роналдо го напушти Реал

Од:

Капитенот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше стрелец на еден гол во ремито со Селта синоќа на „Сантијаго Бернабеу“. Мечот заврши 2:2, а Рамос погоди од пенал во 65. минута.

Откако Кристијано Роналдо замина во Јувентус, Рамос имаше 12 успешни обиди од 12 удари од белата точка, девет во Ла Лига, два во купот и еден во шпанскиот Супер куп.

Последен пат Рамос промаши пролетта 2018 година, кога Реал Мадрид загуби од Севилја (2:3).

Би можело да ве интересира

Зидан сака да го види Мбапе во Реал

Ана Ололовска

Барселона го проценува Кутињо на 90 милиони евра

Ана Ололовска

Реал нема намера да го враќа Роналдо

Ана Ололовска

До крајот на мај шпанското фудбалско првенство нема да продолжи

А1он

Клоп за трансферот на Кутињо во Барса: Немавме шанси против нив

Ана Ололовска

Бетис со понуда до Давид Силва

Ана Ололовска