Рамос донираше 264.571 маски за лице во борба против коронавирусот

Од:

Стана јасно каква била донацијата на Серхио Рамос и неговата сопруга Пилар Рубио во борбата против коронавирусот.

Двајцата направиле разни набавки преку УНИЦЕФ. Донирале 264.571 маски за лице, 1.000 заштитни костуми и 15.000 тестови.

Помошта од семејството Рамос се приклучува како целокупна поддршка на Реал Мадрид во борбата против пандемијата.

Целиот тим на Реал Мадрид се вклучи со донации.

Би можело да ве интересира

Во Албанија 361 лице заразено со Ковид-19, излекувани 104, починати 20 лица

Ана Ололовска

Во Шпанија за 24 часа од Ковид-19 починаа 674 лица

Ана Ололовска

Позната болница на Менхетен моли за донации, оброци, опрема

Ана Ололовска

На Филипините 3.256 заразени со коронавирусот, 152 починати

Ана Ололовска

Во Словенија потврдени 20 нови случаи на коронавирусот

Ана Ололовска

Во Бугарија досега за Ковид-19 се направени 15.899 тестови

Ана Ололовска