Рамос донираше 264.571 маски за лице во борба против коронавирусот

Од:

Стана јасно каква била донацијата на Серхио Рамос и неговата сопруга Пилар Рубио во борбата против коронавирусот.

Двајцата направиле разни набавки преку УНИЦЕФ. Донирале 264.571 маски за лице, 1.000 заштитни костуми и 15.000 тестови.

Помошта од семејството Рамос се приклучува како целокупна поддршка на Реал Мадрид во борбата против пандемијата.

Целиот тим на Реал Мадрид се вклучи со донации.

Би можело да ве интересира

Вашингтон пост: Нема влез во САД за посетителите вакцинирани со руската вакцина Спутник В

А1он

Повеќе од 4,75 милиони луѓе во светот починаа од коронавирус

А1он

„Санофи“ се откажа од мНРА вакцината против Ковид-19

А1он

Црн рекорд во Србија, најмногу заразени од почетокот на пандемијата

А1он

Вакцините на „Фајзер“ и „БиоНТек“ со позитивни резултати кај деца од пет до 11-годишна возраст

А1он

Откриени сајтови и профили на социјалните мрежи во Грција што ширеле лажни вести за вакцината и Ковид-19

Ана Ололовска