Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

Од:

Екипата на Рајо Ваљекано, во чиј редови стандарден на голот беше македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски, го продолжи максималниот ефект сезонава на домашен терен и со триумф попладнево над Елче од 2-1 се искачи на четвртото место во шпанското првенство и место кое води во Лигата на шампиони.

Рајо Ваљекано до четвртата домашна победа, а вкупно петта сезонава, дојде со пресврт со головите на Марио Хернандез (26 минута) и Ренди Нтека (65), откако гостите први дојдоа во водство со голот на Лукас Боје (14).

Во следното 10 коло, Рајо Ваљекано му гостува на Бетис.

Би можело да ве интересира

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

Ана Ололовска

Меси: Барса многу ќе напредува со Чави

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Трансферот во Барселона беше готов летото, но пропадна поради повреда

Ана Ололовска

Дани Алвес се врати во Барселона

Ана Ололовска

Барселона ќе мора да му плати на Куман околу 20 милиони евра

Ана Ололовска

Чави може да влијае на враќањето на Меси во Барселона

Ана Ололовска