Раиола негираше дека Ибрахимовиќ се согласил на договор со Милан

Од:

Агентот на Златан Ибрахимовиќ, Мино Рајола, ги негираше информациите дека фудбалерот се согласил на нов договор со Милан.

– Златан Ибрахимовиќ не потпиша нов договор со Милан, објави Рајола на Твитер.

Вчера беше објавено дека Швеѓанецот се договорил со италијанскиот клуб за договор, со кој би заработил седум милиони евра, вклучително и бонуси.

Во сезоната 2019/20, напаѓачот одигра 18 натпревари за клубот во Серија А, постигна 10 голови и направи пет асистенции.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ се запишува во листата на стрелците 23 години по ред

Ана Ололовска

ВИДЕО: Кунг-фу загревање на Златан Ибрахимовиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Да ја имав физичката подготовка од пред 10 години, никој немаше да ме спречи, иако тие не можат да го сторат тоа ниту сега

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Милан мора да освои трофеј оваа сезона

Ана Ололовска

Милан објави дека Ибрахимовиќ потпишал за уште една сезона

Жарко Настоски

Милан заинтересиран за Анхел Кореа како евентуална замена за Ибрахимовиќ

Жарко Настоски