Раиконен: Чудно е да се вратиме на трки во сегашните услови, но зад воланот ќе заборавиме на сè

Од:

Пилотот на Алфа Ромео, Кими Раиконен го сподели своето мислење за почетокот на сезоната 2020 во Формула 1.

-Малку е чудно да се вратиме на трки под вакви услови, но јас сум сигурен дека штом ќе се бидеме зад воланот, веднаш ќе заборавиме на сите ограничувања и ќе размислиме како подобро да управуваме со нашата работа. Паузата ни даде можност да поминеме време со семејството, но сега е време да се фокусираме на работата, изјави Раиконен.

Сезоната 2020 од шампионатот во Формула 1 започнува со австриското Гран-при, што ќе се одржи од 3 до 5 јули.

Би можело да ве интересира

Историска одлука: Ферари донесе прва жена-возач во својата академија

Жарко Настоски

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Ана Ололовска

Грожан може да ја продолжи кариерата во Индикар

Ана Ололовска

Претсезонските тестови на Формула 1 ќе се одржат во Бахреин

Ана Ололовска

Новата сезона во Формула 1 може да започне подоцна

Жарко Настоски

Тренинг сесиите во Формула 1 ќе се намалат на 60 минути во 2021 година

Ана Ололовска