Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Од:

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник е разочаран од елиминацијата во четвртата рунда, во ФА купот. Мидлсброу, по осум пенал серии, ги исфрли Јунајтед на „Олд Трафорд“. Дуелот по 120 минути игра заврши 1:1.

dobivaj vesti na viber

Манчестер јунајтед не ги искористија своите шанси во регуларниот тек од натпреварот. Роналдо промаши пенал во 20.минута, а Бруно Фернандеш во финишот наместо празниот гол ја погоди стативата.

„Мораме подобро да ги реализираме шансите. Самите сме виновни, не требаше да дозволиме да има продолженија и пенали. На пример шансата на Бурно, во десет такви ситуации девет пати би постигнал гол, сега ја погоди стативата“, рекол Рангник.

„Разочаран сум. Мислам дека изминатите неколку недели игравме добро. Не можевме да бидеме подобри од ова, требаше само да постигнеме уште некој гол. Сите сме разочарани“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска