Радуловиќ повеќе не е тренер на Вардар

Од:

Дарко Радуловиќ во новата сезона нема да ги предводи кошаркарите на Вардар. Ова денес е објавено на клупскиот Фејсбук профил на „црвено-црните“.

– Вардар е клубот каде ја заврши играчката и воедно ја започна тренерска кариера. Имаше успеси и шампионска титула во младинската лига, обезбеди враќања во елитата од втората лига како и две сезони опстанок во првата лига. Ти благодариме за се што допринесе во овие изминати сезони за нашиот клуб, за целиот вложен труд и успесите. Ти посакуваме успешна сезона во новиот клуб, стои во информацијата на КК Вардар.

Во прекината сезона 2019/20 во македонското кошаркарско првенство, Вардар имаше три победи и 14 порази, доволни за претпоследното, 9. место.

Би можело да ве интересира

Тестовите на македонските кошаркари и стручниот штаб негативни

Ана Ололовска

Tодоров го објави поширокиот список за ноемврискиот „прозорец“ на ФИБА

Ана Ололовска

Работнички подобар од МЗТ Скопје во првото вечно дерби од новата сезона

Ана Ололовска

Академија ФМП и Куманово со победи го отворија новото првенство

Ана Ололовска

Почнува македонското кошаркарско првенство

Ана Ололовска

Кошаркарското првенство почнува на 31 октомври

Ана Ололовска