Пулишич ново засилување на Челзи

Од:

Американецот Кристијан Пулишич и официјално стана фудбалер на Челзи, откако лондонскиот клуб плати за него 66 милиони евра.

Полишич дојде во Лондон од Борусија Дортмунд, каде изминатава сезона блескаше со четири постигнати голови од 20 натпревари во Бундес лигата.

Тој позираше на „Стенфорд бриџ“ со новиот син дрес кој ќе го носи во следните сезони.

Инаку договорот за трансфер бил постигнат уште во јануари, но Челзи немаше право да го претстави својот нов играч, пред завршувањето на сезоната во Германија.

Би можело да ве интересира

Клоп: Премиер лигата не е трка меѓу два коњи

Манчестер јунајтед размислува за размена на Рашфорд со Санчо

Ана Ололовска

Реднап: Ако ги задржав шесте ученици во Вест Хем, ќе ја освоевме Премиер лигата

Ана Ололовска

Конте поднел нова тужба против Челзи

Клоп го спореди Кутињо со Дел Пјеро

Ана Ололовска

Погба нема да шутира пенали за Манчестер Јунајтед