ПСЖ заинтересиран за Рашфорд

Од:

Пари Сен-Жермен е заинтересиран за напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд, објави „The Independent“.

Според изворот, тренерот на парижаните Томас Тухел смета дека 22-годишниот Англичанец совршено ќе се вклопи во тимот. Се соопштува дека Манчестер јунајтед е подготвен да го ослободи играчот во случај да добие понуда над 100 милиони фунти.

Во сезоната 2019/20, Рашфорд одигра 38 натпревари за Манчестер јунајтед, со 21 погодок и 10 асистенции на негова сметка.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува цената на фудбалерот на 57,6 милиони фунти.

Би можело да ве интересира

Анхел Ди Марија казнет со 4 натпревари за плукање

Ана Ололовска

ПСЖ започна преговори за Деле Али, Мурињо даде интересно објаснување за неговото отсуство

Ана Ололовска

Депај останува во Лион

Ана Ололовска

Фудбалерите на ПСЖ се незадоволни од Тухел

Ана Ололовска

Ди Марија може да пропушти шест натпревари поради плукање противнички играч

Ана Ололовска

Леонардо ги критикуваше играчите на ПСЖ за неумереност на натпреварот против Марсеј

Ана Ололовска