ПСЖ се обиде преку ФИФА да влијае на заминувањето на Меси и Паредес во репрезентацијата, но залудно

Од:

Фудбалерите на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси и Леандро Паредес полетаа за Аргентина и пристигнаа на локацијата на националниот тим.

Парискиот клуб е незадоволен од тоа што е принуден да ги почитува правилата на ФИФА и да ги ослободи играчите и покрај тоа што тие закрепнуваат од повредите. Меси ги пропушти последните два натпревари со ПСЖ поради повреда, додека Паредес не стапнал на теренот од средината на октомври.

ПСЖ се обиде да влијае на заминувањето на своите играчи контактирајќи со ФИФА, но сите обиди беа залудни.

Претходно, одлуката да го биде повикан Меси во репрезентацијата беше критикувана од спортскиот директор на ПСЖ Леонардо.

Би можело да ве интересира

Мбапе поддржа осумгодишно девојче кое беше малтретирано на Твитер затоа што побара од играчот да остане во ПСЖ

А1он

Во Франција тврдат дека Зидан на лето ќе застане на чело на ПСЖ

Ана Ололовска

Гризман му даде поддршка на Умтити: Без него немаше да го освоиме СП, тој е примерен професионалец

Ана Ололовска

Манчини, Тухел и Гвардиола се номинирани за наградата Тренер на годината од ФИФА

А1он

Донарума: Во ПСЖ притисокот е посилен отколку во Милан

А1он

Инфантино: Мундијал на две години би функционирал

А1он