ПСЖ продолжува да губи и да ја чека титулата во Франција

Од:

Тимот на ПСЖ се уште не може официјално да биде прогласен за шампион на Франција. Играчите на Томас Тухел дозволија втор едноподруго пораз, откако беа надиграни од Нант со 3:2.

Средбата од 32-от круг на Лига 1 започна одлично за гостите кои поведоа во 19-тата минута со гол на Дани Алвеш. До паузата сепак Нант направи пресврт преку Карлос и Маџид. Повторно Дани Алвеш беше прецизен во почетокот на вториот дел, но овој пат во својата мрежа, а во последната минута од регуларното време Метехан Гуклу го постигна вториот гол за ПСЖ, кој сепак не го промени особено развојот на средбата.

По овој натпревар, Парижаните остануваат со 81 поен при 6 преостанати круга. Втор е Лил со 64 бода и во теорија се уште може да се бори за првата позиција.

Би можело да ве интересира

„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

Монако подготвен да плати 65 милиони евра за Икарди

Ана Ололовска

Нејмар тренира со ПСЖ, но повторно нема да биде во групата

Балаге: Нејмар се согласи да зема 15 милиони евра помалку во Барселона

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Судијката од финалето во Истанбул доби високи оценки