ПСЖ летово сака да го доведе Тео Ернандез

Од:

Францускиот гигант ПСЖ се надева дека наскоро ќе го оствари трансферот на Тео Ернандез. Парижаните контактираа со претставниците на дефанзивецот на Милан за време на пандемијата и сега шпанското радио „Онсе Черо“ тврди дека договорот ќе се случи во текот на летото.

dobivaj vesti na viber

22-годишниот фудбалер ќе го заземе местото на Лавин Курзава, кој се поврзува со трансфер во Интер или Јувентус.

И покрај тоа што Бразилската легенда на ПСЖ Леонардо се врати на „Паркот на принцовите“ во времето кога Тео Ернандез потпиша со Милан минатото лето, поранешниот спортски директор на „росонерите“ е голем обожавател на младиот играч.

Милан не сака да направи попуст на цената за дефанзивецот и ПСЖ ќе мора да плати сериозна сума ако сака да го привлече Ернандез, велат извештаите од Италија.

Шампионот на Франција веќе направи високопрофилен трансфер откако му плати 50 милиони евра на Интер за Мауро Икарди.

Би можело да ве интересира

Капитенот на Аталанта му се извини на Кулибали за расистичките навреди од фановите

А1он

ВИДЕО: Еуфорија во центарот на Скопје за победата на Македонија

Ландов

ВИДЕО: Хаос во Црна Гора, хулигани прекинаа фудбалски натпревар

Катерина Павлова-Николовска

Осум странци го напуштија Краснодар

А1он

Вороњин ја напушти Динамо Москва и го нарече Путин „кучкин син“

А1он

„Гол“ ги избра најдобрите за 2021

Ана Ололовска