ПСЖ го победи Монако и ја зголеми разликата на врвот на табелата во Лига 1

Од:

Бранителот на трофејот во Француското фудбалско првенство, тимот на Пари Сен-Жермен, синоќа забележа убедлив триумф со 4:1 на гостувањето кај Монако.

Килјан Мбапе беше стрелец на два гола, по еднаш погодија Нејмар и Пабло Сарабија, додека поразот на домаќините го ублажи Теме Бакајоко.

По 20 кола ПСЖ е убедливо прв со 49 бода, осум повеќе од Марсеј. По нив следуваат Рен со 36, Нант со 32, Лил со 31,…

Монако е на 9. место со 29 бода.

Би можело да ве интересира

Емирот на Катар одлучи: Мбапе нема да го напушти ПСЖ претстојното лето

Ана Ололовска

Тони Паркер застанува на чело на Лион?

Ана Ололовска

Нејмар нема намера да остане во ПСЖ по летниот преоден рок

Ана Ололовска

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Ана Ололовска

Фабрегас ги прогласи Венгер и Мурињо за најдобри тренери во неговата кариера

Ана Ололовска

Лига 1 може да продолжи во средината на јуни

Ана Ололовска