ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси и на Аргентинецот го темели својот состав за идната сезона

Од:

Пари Сен-Жермен не се откажа од намерата да потпише договор со напаѓачот на Барселона, Лионел Меси.

Парижаните го планираат својот состав за следната сезона, со 33-годишниот Аргентинец во него, објавија француските медиуми.

Исто така, ПСЖ е заинтересиран за дефанзивецот на Барселона, Емерсон Апаресидо, кој сега игра на позајмица во Бетис. Францускиот клуб сака да го засили и средниот ред.

„Светците“ веруваат дека огромните трошоци што клубот ќе мора да ги направи ако Лионел Меси, Килијан Мбапе и Нејмар играат во ист тим, ќе се исплатат, бидејќи приходите од рекламирање и продажба на стоки ќе се зголемат неколку пати.

Меси оваа сезона одигра 32 натпревари во Ла Лига, постигна 28 гола и направи девет асистенции.

Би можело да ве интересира

Ленс казнет поради навивачките инциденти

А1он

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Мери Јордановска

Леонардо уверен дека Мбапе ќе остане во ПСЖ

А1он

Меси го собори јужноамериканскиот рекорд на Пеле

Ана Ололовска

Утрешното деби на Меси на „Паркот на принцовите“ неизвесно

Ана Ололовска

Меси: Да се ​​освои Светското првенство или Купот на Америка е тешко

А1он