ПСЖ е подготвен да му плати на Мбапе 150 милиони евра за пет години

Од:

Пари Сен-Жермен му понуди нов договор на напаѓачот Килијан Мбапе. Дваесет и едногодишниот напаѓач може да има плата од 30 милиони евра годишно.

ПСЖ очекува да го продолжи договорот со Мбапе за пет години, пренесува „АС“.

Мбапе сè уште не се согласил со неговиот сегашен тим и, според извори околу него, сонува да се пресели во Реал Мадрид.

Претседателот на „кралевите“ Флорентино Перез е заинтересиран за потписот на Французинот и смета дека овој трансфер е стратешки важен.

Актуелниот договор на Мбапе со ПСЖ трае до 2022 година. Претходно, напаѓачот беше на врвот на ажурираната листа на најскапи фудбалери во францускиот шампионат. Неговиот трансфер се проценува на 180 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Дешан: Докажавме дека Франција е сепак одличен тим

Ана Ололовска

Дешам: Финска и удри шлаканица на Франција

Ана Ололовска

Нејмар е подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ на пет години за 32 милиони евра годишно

Ана Ололовска

Баерн и Реал не ги пуштија играчите во француската репрезентација

Ана Ололовска

Тијаго Мота: Среќен сум што добив признание од навивачите на ПСЖ

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Не сум сигурен дека ќе останам во Лил следната сезона

Ана Ололовска