ПСЖ без Мбапе и Икарди на гостувањето кај Лион

Од:

Тренерот на францускиот фудбалски првак Пари Сен-Жермен, Томас Тухел пред натпреварот од Лига 1 со Лион се соочува со проблеми.

Германецот на утрешното гостување нема да може да смета на усулгите на напаѓачите Килјан Мбапе и Мауро Икарди, објави „АФП“.

Мбапе се опорави од повредата на колкот, но сè уште не е подготвен да игра, а Аргентинецот се повреди на натпреварот во Лигата на шампионите со Реал Мадрид (3:0).

Од поодамна во ростерот на ПСЖ поради повреди ги нема Единсон Кавани, Тило Керер, Колен Дагба, Јулијан Дракслер и Пабло Сарабија.

Натпреварот Лион – ПСЖ е закажан за утревечер во 21 часот.

Би можело да ве интересира

Погба потпиша договор со француски клуб

А1он

Алегри сака да се врати на работа, за него се заинтересирани ПСЖ и Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ се загрева за Лигата на шампионите со турнир во Катар

Ана Ололовска

Три екипи влегуваат во сериозна битка за Пјаниќ

Ана Ололовска

Чеферин верува дека Франција избрзала со одлуката да стави крај на сезоната

Ана Ололовска