ПСЖ без ковид-позитивните Флоренци и Верати против Баерн Минхен

Од:

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен (ПСЖ) Алесандро Флоренци е позитивен на коронавирус и ќе го пропушти првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) против Баерн в среда во Минхен.

Покрај Италијанецот Флоренци, поради позитивен тест на Ковид-19 мечот против актуелниот европски првак ќе го пропушти и неговиот соиграч и сонародник Марко Верати.

Во Франција позитивен тест на коронавирус значи задолжителен десетдневен карантин.

Би можело да ве интересира

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда за навредите кон Ибрахимовиќ

Жарко Настоски

Шкендија ја зголеми предноста на табелата пред конкурентите за шампионскиот трофеј

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ќе паузира еден натпревар по црвениот картон против Парма

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

Жарко Настоски

Алардајс бара клубовите да ги бојкотираат социјалните мрежи поради расизмот

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски