ПСЖ без Фабијан Руиз до Мундијалот во Катар

Од:

Играчот од средниот ред на Пари Сен Жермен, Фабијан Руиз ќе ги пропушти претстојните натпревари на тимот, пренесувa „Л’Екип“. Шпанецот беше принудно заменет во 21. минута од натпреварот од Лигата на шампионите против Јувентус.

Поради проблемот со мускулот, Руиз нема да може да игра до паузата на Мундијалот во Катар. Тој ќе ги пропушти првенствените натпревари со Лориен и со Оксер.

Оваа сезона играчот од средниот ред одигра 12 натпревари во дресот на ПСЖ во сите натпреварувања без гол или асистенција.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Покрената истрага против ПСЖ

Марко Верати ќе остане во ПСЖ до 2026 година

Мбапе: Не сакам да го напуштам ПСЖ

Газдата на ПСЖ сака да го купи Еспањол

Мбапе: Титула од ЛШ со ПСЖ ќе значи многу повеќе

Галтие инсистира: Мбапе и Нејмар соработуваат фантастично