Прв тренинг на „црвено-жолтите“ во Букурешт

Од:

Македонските фудбалери попладнево го одржаа првиот тренинг на Националниот стадион во Букурешт, на кој во недела од 18 часот, против Австрија го игра првиот натпревар на едно Европско првенство во историјата на нашата репрезентација.

Македонските фудбалери претпладнево со чартер лет пристигнаа во романската престолнина, која во следните десет дена ќе биде база на „црвено – жолтите“ на ЕУРО2020.

По воведниот дуел против Австријците во рамки на групата Ц, избраниците на селекторот Игор Ангеловски на Националниот стадион во Букурешт на 17 јуни играат против Украина, по што составот се сели во Амстердам за мечот против домаќинот Холандија на 21 јуни.

Европското првенство почнува во четврток со натпреварот меѓу Италија и Турција во Рим.

Би можело да ве интересира

Реми во Глазгов против Чешка, Хрватите сега мораат да ја победат Шкотска

Жарко Настоски

Македонските фудбалери го одржаа првиот тренинг во Амстердам

Жарко Настоски

Ериксен излезе од болница, една недела откако „го остави срцето“ на теренот

Жарко Настоски

Финалето на Европското првенство дефинитивно ќе се игра во Лондон, децидна е УЕФА

Жарко Настоски

Саутгејт го разбира значењето на мечот со Шкотска

Ана Ололовска

Финалето на ЕВРО 2020 може да се премести од Лондон во Будимпешта

Ана Ололовска