Прв пораз за Тотенхем под водство на Конте

Од:

Премиерлигашот Тотенхем вечерва загуби од Мура со 2:1 во Конференциската лига на УЕФА.

Победничкиот гол за словенечкиот тим го постигна напаѓачот Амадеус Мароса во 94. минута во последните моменти од дуелот во Марибор.

Ова е прв пораз за клуб од Лондон по назначувањето на Антонио Конте за тренер. Пред тоа Спарс ги победија Витесе (3:2) и Лидс (2:1), а ремизираа со Евертон (0:0).

На средбата со Мура, Тотенхем играше со десетмина од 32. минута поради исклучувањето на Рајан Сесењон.

Следниот натпревар Тотенхем ќе го игра на 28 ноември против Барнли во 13. коло од Премиер лигата.

Би можело да ве интересира

Единаесет заразени со коронавирус во Тотенхем

А1он

Конте го чека многу работа во Тотенхем

А1он

Тотенхем објави големи загуби предизвикани од пандемијата

А1он

Нуно Еспирито Санто доби отказ од Тотенхем

Барселона се согласи за трансфер на Емерсон во Тотенхем

А1он

Сисоко премина од Тотенхем во Ватфорд

А1он