Приведени четворица странски државјани за препорадавање билети за Суперкупот

Од:

Денеска на плоштадот Македонија биле приведени четворица странски државјани поради недозволно препродавање билети за Суперкупот, соопштија од МВР.

Двајца англиски државјани им препродале карти на двајца украински државјани, а по извршениот преглед кај украинските државјани биле пронајдени вкупно пет билети без наведени лични податоци, додека кај еден од англиските државјани биле пронајдени 6 коверти со по еден билет на различни имиња.

При извршениот разговор, еден од украинските државјани изјавил дека еден или два билити купил од англичаните.

По брза постака била поднесена пријава за сторено кривично дело „недозволена трговија“ од страна на јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Недановски: Вардар е подготвен за Суперкупот

Ливерпул го освои Суперкупот на Европа по голема драма и пенали

Четири екипи ќе играат во шпанскиот Суперкуп 2020

Јавното обвинителство се спогодило со петте приведени лица за препродавање билети за Суперкупот

Наум Локоски

Ѓорѓиоски: Скопје и Македонија неколку дена беа центар на светската спортска јавност

Наум Локоски

Реал Мадрид ја одбрани титулата во Суперкупот на УЕФА

Наум Локоски