Премиерлигашите добија дозвола за пријателски натпревари во подготовките за продолжување на сезоната

Од:

На клубовите од Англиското фудбалско првенство им е дозволено да играат пријателски натпревари во подготвителниот период пред продолжување на сезоната.

Според „Телеграф“ дозволено е да се спроведе спаринг против екипи до кои може да се стигне побрзо, најмногу за еден и пол час, а секој играч мора да дојде со личен превоз. Покрај тоа, нема да има официјални судии на ваквите натпревари.

Продолжувањето на сезоната во англиската Премиер лига, прекината поради пандемијата на коронавирус, е закажано за 17 јуни.

Би можело да ве интересира

Алкантара се договори со Ливерпул

Ана Ололовска

Новинар го изнервира Клоп по фијаското против Сити

Ана Ололовска

Премиер лига: Сити го декласира шампионот со 4:0

Ана Ололовска

Арсенал преговара со Реал за Себаљос

Ана Ололовска

Вилијан е првиот фудбалер во последните четири години кој постигна гол од пенал и од слободен удар на еден натпревар во Премиер лигата

Ана Ололовска

Два пораза го делат Челзи до повторувањето на анти-рекордот во ерата на Абрамович

Ана Ололовска