Познати можните противници на Шкендија во првото квалификациско коло од ЛШ

Тетовска Шкендија утре од 14:30 часот ќе го дознае противникот за првото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Шкендија е носител во првата група пред ждрепката заедно со Астана, Лудогорец, Црвена звезда и АИК Стокхолм.

Шкеднија во првото квалификациско коло може да се сретне со еден од овие тимови: Судува (Литванија), Номе Калју (Естонија), Арарат (Ерменија), Френцварош (Унгарија) и Клуж (Романија).

Ждрепката ќе се оддржи утре во Нион, Швајцарија, а дуелите се играат на 9 и 10 јули, а реваншите на 16 и 17 јули.

Би можело да ве интересира

Азар: Лигата на шампионите е задолжителна цел за Реал

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоeвме Лигата на шампионите

Познати сите двојки во втората квалификациска рунда на ЛШ

Ана Ололовска

Шкендија елиминиран во првото коло

Шкупи ги доби противниците во групата од ЛШ

Мане: Подготвен сум да го заменам трофејот од ЛШ за оној од Африканскиот куп