Познати двојките за полуфиналето на Купот на Македонија

Од:

Денес беше одржана ждрепката за полуфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија.

Шкендија излегува против Струга, додека Академија Пандев ќе игра со Брегалница.

Првите натпревари од полуфиналето се играат на 8. април, додека реваншите се закажани за на 6. мај.

Би можело да ве интересира

За утре закажана уште една средба на ФФМ со прволигашите

Ана Ололовска

Фудбалскиот клуб Пелистер бара да игра во Првата фудбалска лига

Ана Ололовска

ФФМ одржа консултативен состанок со прволигашите

А1он

Реконструирана тревната површина на Националната Арена „Тодор Проески“

Ана Ололовска

„Кит Го“ ремизираше со Тиквеш, „Каменица Саса“ убедлива против Плачковица

Ана Ололовска

ПМФЛ: Работнички ја совлада Академија Пандев

Ана Ололовска