Познат составот на групите во УЕФА Конференциската лига

Од:

УЕФА денеска со жрепка го утврди составот на осумте групи во премиерното издание на третото по ранг европско клупско натпреварување – Лигата на конференции.

Состав на групите:

Група А – ЛАСК, Макаби Тел Авив, Алашкерт, ХЈК Хелсинки

Група Б – Гент, Партизан, Флора Талин, Анортозис

Група Ц – Рома, Зорија, ЦСКА Софија, Бодо

Група Д – АЗ Алкмар, Клуж, Јаблонец, Рандерс

Група Е – Славија Прага, Феенорд, Унион Берлин, Макаби Хаифа

Група Ф – Копенхаген, ПАОК, Слован Братислава, Линколн

Група Г – Тотенхем, Рен., Витесе, Мура.

Би можело да ве интересира

Албанците се извинија за инцидентите и ги обвинија Полјаците за провокации

А1он

Куртоа ги критикуваше ФИФА и УЕФА: Тие се против Суперлигата, но го прават истото, додаваат натпревари, турнири, кога да се одморам

Ана Ололовска

УЕФА не ја обнови соработката со анти-расистичката организација ФАРЕ

Ана Ололовска

Италија и Аргентина за трофејот на „Финалисимо“

А1он

УЕФА: Одлуката на шпанскиот суд за Супер лигата е „пристрасна“

А1он

УЕФА ја суспендира дисциплинската постапка против Барселона, Јувентус и Реал

Ана Ололовска