Повторно загрозено тренерското место на Жардим во Монако

Од:

Монако синоќа загуби од Олимпик Марсеј (3:4) на домашен терен во натпревар од 5. коло на француското првенство и по пет кола остана без победа на претпоследното место. Поради слабите резултати веќе почнаа шпекулации за разрешување на тренерот Леонардо Жардим.

Раководството на Монако планира во октомври да разговара за судбината на тренерот.

– Одлука за неговата иднина во клубот од Кнежеството ќе биде донесена кога ќе има пауза во првенството поради термините за репрезентативни настапи, пренесува Франс Фудбал.

За потсетување, Жардим се врати на функцијата главен тренер во тимот во јануари оваа година.

Би можело да ве интересира

ПСЖ е финансиски најмоќниот клуб

Ана Ололовска

Неколку клубови веќе го бараат Томас Тухел

Ана Ололовска

Отпадна една од опциите за Единсон Кавани

Ана Ололовска

Идоли на Мбапе беа, Зидан, Кристијано и Бразилецот Роналдо

Ана Ололовска

ПСЖ го победи Монако и ја зголеми разликата на врвот на табелата во Лига 1

Ана Ололовска

Маркињос потпиша нов договор со ПСЖ

Ана Ололовска