Повредатата на Ибрахимовиќ не е многу сериозна, Ахиловата тетива непроменета

Од:

Милан ги објави резултатите од медицинските прегледи на напаѓачот Златан Ибрахимовиќ.

Шведскиот фудбалер избегна сериозна повреда, Ахиловата тетива не е повредена. Ибрагимович има само повреда на мускул, степенот на оштетување не е откриен.

Милан не ги прецизираше условите на закрепнување, само рече дека во рок од 10 дена ќе ја процени состојбата на играчот.

Според „Ла Газета дело Спорт“, Ибрахимовиќ може да биде надвор од теренот од 10 дена до два месеци, во зависност од степенот на оштетување на мускулите на потколеницата.

Би можело да ве интересира

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ се запишува во листата на стрелците 23 години по ред

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска