Поставен нов рекорд во финалето на „Стенли купот“

Од:

На вториот натпревар од финалната серија во плејофот од американската професионална хокеарска лига (НХЛ) е поставен нов рекорд по број на гледачи во „Т-Мобиле“ Арената во Лас Вегас.

Мечот меѓу Вегас и Вашингтон одигран ноќеска на самото место го следеа 18.702 што е за околу 1.500 повеќе од капацитетот на арената.

Иако Вегас доби поддршка од рекорден број навивачи, сепак натпреварот заврши со победа за Вашингтон од 3:2.

Резултатот во финалната серија која се игра до четири победи сега е нерешен 1-1.

Би можело да ве интересира

Навивач кој се обложил на Сент Луис доби 100 илјади долари

Ана Ололовска

Сент Луис го освои Стенли купот

Ана Ололовска

ИНХФ заработила 25 до 27 милиони долари од СП 2019

Ана Ололовска

Финска преку Русија до финалето на СП во хокеј

Познати полуфиналистите на Свесткото хокеарско првенство

Ана Ололовска

Заврши првата фаза на Светското првенство во хокеј

Ана Ололовска