Последните 82 гола за Вулверхемптон ги постигнале странци, вечерва падна Челзи

Од:

Последните 82 голови за Вулверхемптон во Премиерлигата се дело на странски фудбалери, вклучувајќи ги и вечерашните два во триумфот од 2:1 над Челзи во премиерниот натпревар од 13. коло во Премиерлигата.

„Волците“ стигнаа до триумфот со пресврт со головите на Португалецот Даниел Поденс (66) и неговиот сонародник Педро Нето (90 +5), откако претходно Оливие Жиру донесе водство за Челзи во 49 минута.

За Вулверхемптон ова беше втора победа во серија, а втор пораз во низа за екипата на Френк Лампард.

Би можело да ве интересира

Ериксен се враќа во Премиер лигата

А1он

Европскиот првак објави загуба од 182 милиони евра

А1он

Тухел: Премиер-лигата не ги штити играчите

Нема пауза во Премиер лигата

А1он

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери

Сè поголем број клубови се залагаат за прекин на Премиер Лигата

А1он