Порзингис сака да го напушти Далас поради Дончиќ

Од:

Кошаркарот на Далас маверикс, Кристапс Порзингис, сака да го напушти тимот. Според новинарот на „ЕСПН“, Тим Мекмахон, Порзингис има намера да го смени клубот поради лошите односи со Лука Дончиќ.

– Порзингис не сака да игра за Далас. Кристапс го презира Дончиќ, изјави Мекмахон.

Претходно беше објавено дека неколку екипи од НБА-лигата се заинтересирани за играчот, а самиот тој е незадоволен од својот статус во Далас, со кого потпиша нов договор на пет години.

Би можело да ве интересира

Од маалски баскет терени во Атина, до врвот на НБА – Грција горда на Јанис Адетокунбо

Ана Ололовска

Адетокунбо: Можев да одам во супер тим, но го избрав потешкиот пат до титулата

Ана Ололовска

Милвоки по втор пат во клупската историја ја освои шампионската титула во НБА

Ана Ололовска

ВИДЕО: Милвоки на чекор до титулата, направи „брејк“ во финалната серија

Милвоки израмни со Феникс во финалето на НБА

Ана Ололовска

Леброн и Рашфорд се најомразените спортисти во светот

Ана Ололовска