Порто бара заменик на Касиљас

Од:

Претседателот на Порто, Пинто да Коста објави дека клубот ќе мора да го најде заменик на Икер Касиљас следната сезона.

– Имаме проблем со Касиљас. Тој има договор со клубот кој неодамна го обнови, а нас не ни требаше нов голман, но по случувањата со него ќе мора да бараме ново засилување на оваа позиција“, коментираше Да Коста во интервју за „О Жого“.

Голманот на Барселона, Јаспер Силесен, е меѓу имињата кои се споменуваат за нов голман на Порто.

Португалскиот гигант, сепак, тешко може да извади износ од 30 милиони евра за холандскиот репрезентативец.

Би можело да ве интересира

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

ВИДЕО: Фернандеш ги засили шпекулациите за трансфер во Јунајтед

Касиљас презема тренерска улога во Порто

Ана Ололовска

Муту: Ибрахимовиќ имаше кошмари поврзани со Роналдо

Касиљас назад на теренот само два месеци по инфарктот

За Буфон нема пензија, го бара Порто

Ана Ололовска