Porsche 911 GT3 ќе чини „само“ 140.000 евра

Porsche 911 GT3 беше претставен во Женева а во него се крие шестцилиндарскиот 3,8 – литарски боксер мотор развива 475 коњски сили и 438 Nm обртен момент.

Преку 7-степениот менувач со двојно квачило, “GT3” од 0 до 100 км/ч стига за 3,5 секунди, а максималната брзина изнесува 315 км/ч.

911gt3

Тука се и посебните 20-инчни фелги, како и централно сместените двојни издувни цевки.

Со почетна цена од 137.303 евра, почетокот на продажбата во Германија е предвиден за август.

Би можело да ве интересира

Бразил: Откриена фабрика за лажни „ферари“ и „ламборџини“

Ана Ололовска

Раст на продажбата на Ламборџини за 96 отсто

Ана Ололовска

ВИДЕО: Стар „бетмобил“ откриен во Украина

Ана Ололовска

Почина таткото на Форд мустангот, Ли Јакока

Ана Ололовска

Фолксваген и Фиат Крајслер се соочуваат со казни поради штетни гасови

Ана Ололовска

Гладни за секоја кривина: Претставени новиот Porsche 718 Spyder и 718 GT4

Ана Ололовска

Leave a Comment

1 × 5 =