Порази на Карпош Соколи и Куманово во БИБЛ лигата

Од:

Карпош Соколи и Куманово го комплетрираа лошиот резултатски настап на македонските екипи претставници во регионалната кошаркарска Балканска лига, во рамките од 2.коло на втората фаза во ова натпреварување.

dobivaj vesti na viber

Во натпреварите од групата Д, одиграни вечерва во Тиват и Пеќ, двете екипи играа на гостински терен. Карпош Соколи претрпе пораз од црногорската екипа Тедо со 98-81, додека Куманово загуби од косовскиот Пеќ со 85-68.

Потсетување дека вчера во рамките од Ц групата порази претрпеа и Фени Индустри од бугарскиот Берое со 85-84 и Кожув на гостувањето во Никшиќ кај Сутјеска со 84:76.

Ц група – табела: Берое 8 бодови, Сутјеска 6, Фени Индустри 5 и Кожув 5

Д група – табела: Куманово 7 бодови, Теодо 6, Пеќ 6 и Карпош Соколи 5.

Би можело да ве интересира

БИБЛ лига: ТФТ поразен на гостувањето во Приштина

А1он

БИБЛ: ТФТ со две победи се враќа од Бугарија

А1он

Убедлив пораз на ТФТ на гостувањето кај Ирони Нахарија

А1он

Втор пораз на Куманово во БИБЛ лигата

А1он

Стартна победа на ТФТ Скопје во БИБЛ лигата

А1он

ФМП Академија го доби „македонското дерби“ на стартот на БИБЛ лигата

А1он