Пораз на Ѓоковиќ во полуфиналето во Дубаи, Медведев го реши во два сета

Од:

Новак Ѓоковиќ изненадувачки отпадна од АТП турнирот во Дубаи. Српскиот тенисер по неполн час и половина борба беше поразен во полуфиналето од рускиот тенисер Данил Медведев убедливо со 6:4, 6:4.

Медведев во финалето ќе игра против Андреј Рубљев, тенисерот кој во полуфиналето победи против Александар Зверев со 6:3, 7:6.

Би можело да ве интересира

Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос

Горан Наумовски

Ролан Гарос се огласи за пораката на Ѓоковиќ за Косово

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Новак веднаш скокна да му помогне на момче на кое од топлото време му се слоши

Горан Наумовски

На тренингот на Ѓоковиќ во Париз присуствуваа повеќе од 5.000 луѓе

Ѓоковиќ го затвори клубот и го врати тенискиот центар во Белград

САД го укина условот за вакцинација, Ѓоковиќ може да игра на УС Опен