Поранешен босански фудбалер претепан и застрелан во глава

Од:

Поранешниот фудбалер на Железничар и на Вележ, Алмир Рашчиќ, се наоѓа во кома откако бил претепан и застрелан, пишуваат босанските медиуми.

Синоќа околу 22 часот во Горажде, Босна и Херцеговина, засега непознати напаѓачи, го претепале и му пукале во глава на Алмир Рашиќ. Настанот се случил пред неговиот домот.

Напаѓачите го претепале со палки, а потоа му било пукано и во глава. Тој веднаш бил пренесен во болница во Сараево каде е опериран и се наоѓа во коматозна состојба, се уште се бори за живот.

Босанската полиција трага по напаѓачите.

Би можело да ве интересира

Александар Николоски избран за известител за Босна и Херцеговина од Советот на Европа

Катерина Павлова-Николовска

Повеќе од 600.000 луѓе ја напуштиле Босна и Херцеговина за 10 години

ЕУ бара од Босна и Херцеговина да воведе визи за граѓаните на Русија

А1он

Потврден новиот состав на Советот на министри на БиХ

Почина фудбалерот Фабијан О’Нил кој на пороци успеа да ја потроши милионската заштеда

Три тела и 20 мигранти се пронајдени во шума во близина на границата на Босна и Херцеговина со Хрватска