Поради проблеми со коронавирусот одложени натпреварите на Тотенхем

Од:

Поради проблемите со ковид-вирусот УЕФА го одложи натпреварот меѓу Тотенхем и Рен во Конференциската лига, а нема да се игра ниту неделниот натпревар во рамки од Премиер лигата против Брајтон.

dobivaj vesti na viber

– Одборот на Премиер лигата донесе одлука да го одложи натпреварот по насоки од медицинските советници, при што приоритет е здравјето на играчите и персоналот. Мечот ќе биде презакажан во догледно време, стои во соопштението од клубот.

Во тимот на Тотенхем има повеќемина заразени со коронавирусот, а позитивни случаи има и во стручниот штаб.

– Би сакале да им се извиниме на сите во Рен и Брајтон, и на нивните и наши поддржувачи за секоја предизвикана непријатност. Исто така, би сакале да им се заблагодариме на двата клуба за разбирањето во овие тешки времиња, велат од клубот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он