Поради позитивен ракометар на коронавирус, Вардар најверојатно нема да игра на Ф4 во СЕХА

Од:

Македонскиот ракометен првак Вардар и покрај обезбеденото учество на „Фајнал фор“ турнирот во СЕХА-лигата, нема да игра на завршницата во Задар, објавија повеќе медиуми. Причината е позитивен играч на коронавирус.

Од клубот се уште нема официјална потврда за ваквиот развој на настаните по вчерашниот реванш во Загреб и изборениот Ф4.

Ниту СЕХА-лигата не излезе со официјално соопштение.

Се појавија гласини дека организаторите на турнирот не им дозволиле на „црвено-црните“ да настапат со другите играчи кои имаат негативни ПЦР тестови.

Вардар на 3 септември во Задар, во полуфиналето требаше да игра со белоруски Мешков Брест.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Полицаец со пендрек го удри репрезентативецот Филип Талески

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Горан Наумовски

Вардар нема да оди на шеста СЕХА титула по пенал-драмата со Нексе

Манасков се врати во Вардар

Дибиров: Сакав да останам во Вардар, но ситуацијата стана мачење

Вардар не го дава ракометниот трон на Македонија

Катерина Павлова-Николовска