Пол сака да го напушти Хјустон поради конфликт со Харден

Од:

Кошаркарот на Хјустон, Крис Пол, побара од менаџментот на клубот да го замени за друг клуб, објави „Јаху спорт“.

По елиминацијата на „рокетс“ од плејофот минатата сезона, медиумите јавија за проблеми меѓу играчот и лидерот на тимот, Џејмс Харден.

Во сезоната 2018/19, Пол настапи на 58 натпревари, постигнувајќи во просек по 15,6 поени.

Би можело да ве интересира

Лејкерс го продолжија договорот на Кузма

Ана Ололовска

Денг објави крај на кариерата

Ана Ололовска

Дабл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Голден Стејт

Ана Ололовска

Ирвинг се сомнева во потребата од одржување претсезонски натпревари во Кина

Ана Ололовска

Лејкерс подобри од Голден Стејт во претсезонски контролен натпревар

Ана Ололовска

Чикаго подобар од шампионот Торонто во пријателски натпревар

Ана Ололовска