Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Од:

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, останува заинтересиран да работи во Манчестер јунајтед. Според „Le Parisien“, Аргентинецот се уште е во таен контакт со Јунајтед во случај да може да го напушти Пари Сен-Жермен на лето. Негов главен конкурент е тренерот на Ајакс, Ерик тен Хаг.

dobivaj vesti na viber

Да потсетиме, по оставката на Оле Гунар Солскјер од тренерската функција, Покетино сакаше да го предводи Манчестер јунајтед, но ПСЖ не го пушти. Ралф Рангник стана привремен тренер на премиерлигашот од „Олд Трафорд“.

Неодамна беше објавено дека интересот на Манчестер јунајтед за Покетино се намали, а фаворит за тренерската функција стана Тен Хаг.

Вчера имаше информации за нарушена атмосфера во соблекувалната на ПСЖ. Беше објавено дека некои од фудбалерите не се согласуваат со методите на Покетино, а нивните сомнежи пред да играат со Реал Мадрид во Лигата на шампионите растат.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он