Покетино се сретна со Марадона

Од:

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино се сретна во Аргентина со легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона.

dobivaj vesti na viber

Сега Марадона е тренер на клубот Гимназија.

Тој неодамна доби отказ, но подоцна раководството на клубот се премисли и реши да не го „брка“ Марадона.

Покетино го следеше натпреварот на Гимназија со Кордоба. Аргентинецот, заедно со Марадона, играа за Њуелс Олд Бојс во 1993 година.

Би можело да ве интересира

Дрес на Марадона на аукција – почетна цена 4.000.000 фунти

А1он

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска