Покетино: Не постои конфликт меѓу Нејмар и Мбапе

Од:

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, изјави дека гласините за конфликт помеѓу Нејмар и Килијан Мбапе се многу претерани.

dobivaj vesti na viber

Претходно беше објавено дека врската помеѓу Нејмар и Мбапе се влоши по трансферот на Лионел Меси.

На натпреварот со Монпелје (2:0) Мбапе беше сменет и се пожали на еден од соиграчите дека Нејмар не му додавал топки.

– Ова се два фантастични момци. Во фудбалот има конкуренција, и такви работи се случуваат. Нашата цел е да победиме. Инцидентот направи голема врева, но немаше ништо внатре во тимот. Момците разговараа едни со други, јас исто така разговарав со нив. Ги видовте како се смеат на тренинг, истакна Покетино.

Утревечер ПСЖ го чека натпревар во Лигата на шампионите со Манчестер сити.

Би можело да ве интересира

Мбапе: Титула од ЛШ со ПСЖ ќе значи многу повеќе

Галтие инсистира: Мбапе и Нејмар соработуваат фантастично

Мбапе во врска со трансродова манекенка: Беше машко до 16 година

Предраг Петровиќ

Мбапе во Реал од наредната сезона

А1он

Мбапе поддржа осумгодишно девојче кое беше малтретирано на Твитер затоа што побара од играчот да остане во ПСЖ

А1он

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он