Покетино ќе разговара за останувањето во Тотенхем

Од:

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино изјави дека по финалето на Лигата на шампионите ќе треба да седне и да разговара со управата на лондонскиот клуб за неговиот натамошен ангажман.

-Има уште доста работа што треба да за заврши со Тотенхен, но се разбира дека сум мотивиран да останам тука и да му овозможам на клубот да го освои тоа што го заслужува, изјави Покетино за „ТалкСпорт“.

Сепак, аргентинскиот стратег и покрај големата мотивираност после големиот успех на неговата екипа, не потврди со сигурност дека ќе остане на кормилото на „спурси“ и следната сезона.

-Сега се работи само за победа на финалето на Лигата на шампионите, па потоа ќе разговараме за тоа како ќе го изградиме тој следен чекор. Тоа е меѓу мене и сопственикот Даниел Леви. Мораме да разговараме за да разберам кои се неговите идеи за следниот чекор, изјави тренерот на лондонскиот клуб.

Тотенхем на 1 јуни во Мадрид ќе игра на финалето на Лигата на шампиони против екипата на Ливерпул.

Би можело да ве интересира

Одбраната на Арсенал ги уништи напорите на Обамејанг

Ана Ололовска

Гвардиола: Не очекувајте постојано да победуваме

Ана Ололовска

Норвич го победи шампионот на Англија

Пенал го спаси Јунајтед од уште едно разочарување на „Олд Трафорд“

Ливерпул со 14-та последователна победа во Премиер лигата

Мурињо: Лампард ги има сите услови да биде успешен менаџер