Погба по вторпат заминува од „Олд Трафорд“

Од:

Францускиот фудбалски репрезентативец Пол Погба нема да го продолжи договорот со премиерлигашот Манчестер јунајтед, јавија денеска британските медиуми, посочувајќи оти сè е подготвено за негово второ заминување од „Олд Трафорд“.

dobivaj vesti na viber

Погба (28) беше дел од Јунајтед во младинските и сениорските категории од 2009 до 2012 година, по што замина за Јувентус, а во 2016 повторно се на „Олд Трафорд“ во трансфер вреден 105 милиони фунти.

Договорот со Јунјатед му истекува на крајот од оваа сезона, кога Погба без обесштетување може да ги замени клупските бои.

Според медиумите, францускиот репрезентативец е најблиску до враќање во Јувентус, но и трансфер во мадридски Реал е сериозна опција.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он