Погба: Не очекував толку многу критики поради високиот трансфер

Од:

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.

– Поради фактот дека тоа беше најскапиот трансфер во историјата на фудбалот во тоа време, луѓето очекуваат повеќе од мене. Знаев дека ова ќе се случи, но не мислев дека ќе има толку многу негативност. Тоа беше нешто ново за мене. Не знаев дека трошоците за трансфер ќе влијаат толку многу на мислењето на луѓето. Можеби мислат дека јас ги имам овие пари, но не е така. Не знам зошто ме критикуваат поради тоа, изјави Погба.

Французинот не знае каде ќе ја продолжи кариерата. За него се интересираат неколку клубови, меѓу кои и Реал Мадрид, а според последните информации од Англија, тренерот на Јунајтед смета на него за следната сезона.

Би можело да ве интересира

Агентот на Бејл отфрли враќање на Велшанецот во Премиер лигата

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед му понуди на Наполи 80 милиони евра за Кулибали

Ана Ололовска

Абрамович е подготвен да купи двајца врвни играчи во Челзи

Ана Ололовска

Карагер го повика Арсенал да го задржи Обамејанг

Ана Ололовска

Премиерлигашите добија дозвола за пријателски натпревари во подготовките за продолжување на сезоната

Ана Ололовска

Сколс: Барса на Гвардиола е најдобриот тим против кој сум играл, потоа следува Реал од 2003 година

Ана Ололовска