Погба најверојатно нема да игра ниту против Партизан

Од:

Францускиот селектор Дидие Дешамп, откри дека Пол Погба поради обновена повреда на скочниот зглоб, нема да може да игра уште барем три недели.

Ова е лоша вест за Манчестер јунајтед, а лоша вест и за сите љубители на фудбалот од балканските простори кои планираат на 24 октомври да отпатуваат во Белград за да го гледаат Јунајтед на дуелот со Партизан од Лига Европа.

Од клубот од Манчестер потврдија дека нивната ѕвезда нема да се појави на средбата со Њукасл и на двата репрезентативни меча, но после изјавата на селекторот на светските шампиони, лесно може да се случи Погба да не игра ниту на гостувањето кај Партизан, кој исто како и „црвените ѓаволи“, има 4 бода после две кола.

Би можело да ве интересира

Чеферин постави краен рок за крајот на сезоната во Лигата на шампионите и Лигата на Европа

Ана Ололовска

УЕФА размислува да ги одложи четвртфиналните натпревари од Лигата на шампионите и Лигата на Европа

Ана Ололовска

Ждрепка во ЛЕ: Интер против изненадувањето во Ла Лига, Јунајтед против дебитант во елиминациите

Ана Ололовска

Ждрепка за осминафиналето на Лига Европа

Ана Ололовска

Солскјер: Играме самоуверено, тоа е она што го сакаме

Ана Ололовска

Олимпијакос го елиминираше Арсенал од ЛЕ

Ана Ололовска