Погба ги прекина преговорите со Манчестер јунајтед за продолжување на договорот

Од:

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги прекина преговорите за продолжување на договорот, објави „ЕСПН“.

Договорот на играчот е пресметан до летото 2022 година.

Манчестер јунајтед сака што поскоро да го обнови договорот со Французинот за да не си замине бесплатно на крајот од сезоната.

Претходно беше објавено дека по натпреварот со Ливерпул (0:5) во Премиер лигата, фудбалерот им се извини на соиграчите за исклучувањето, а го навредуваше и главниот тренер Оле Гунар Солскјаер.

Погба е во Манчестер Јунајтед од 2016 година.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска

Менди со кауција пуштен од притвор

Ана Ололовска