Почина Војислав Зивчевиќ

Од:

Ноќеска на 60-годишна возраст почина поранешниот македонски кошаркар Војислав Зивчевиќ – Тумба.

dobivaj vesti na viber

Најголемиот дел од својата кариера Зивчевиќ ја помина во дресот на МЗТ Скопје, а играши и за Работнички, Вардар Кочани Деликатес и Николферт Гостивар.

Зивчевиќ своевремено беше еден од носителите на играта во периодот кога МЗТ Скопје се бореше за влез и настапуваше во Првата лига на СФРЈ, која беше меѓу трите најдобри во Европа.

Би можело да ве интересира

Причината позната, Корнелије Ковач починал од коронавирус

А1он

Почина композиторот Корнелие Ковач

Катерина Павлова-Николовска

Почина славната Невенка Кочовска од ансамблот „Мањифико“

Горан Наумовски

Почина Гордана Стошиќ

Ана Ололовска

Почина професорот Бајалџиев, поранешен министер и декан

Ана Ололовска

Почина познатиот д-р. Тодор Ношпал

Горан Наумовски