Почина Војислав Зивчевиќ

Од:

Ноќеска на 60-годишна возраст почина поранешниот македонски кошаркар Војислав Зивчевиќ – Тумба.

Најголемиот дел од својата кариера Зивчевиќ ја помина во дресот на МЗТ Скопје, а играши и за Работнички, Вардар Кочани Деликатес и Николферт Гостивар.

Зивчевиќ своевремено беше еден од носителите на играта во периодот кога МЗТ Скопје се бореше за влез и настапуваше во Првата лига на СФРЈ, која беше меѓу трите најдобри во Европа.

Би можело да ве интересира

Почина легендарниот ерменски музичар Џиван Гаспарјан, во чии настапи уживаше и скопската публика

Жарко Настоски

Диџеј од Србија почина за време на тренинг во Вашингтон

Жарко Настоски

Почина поранешниот градоначалник на Струга, Раде Кутаноски

Ана Ололовска

Нова трагедија: Почина Марко Божиновски, 20-годишен ракометар на Металург

Жарко Настоски

Почина д-р Кочо Серафимов, професор на Медицинскиот факултет во пензија

Ана Ололовска

Почина Јаков Лазароски, универзитетски професор и претседател на Претседателството на ЦК на СКМ

Ана Ололовска