Почина познат италијански фудбалер од Серија А

Од:

Поранешниот фудбалер кој долги години играше во италијанската Серија А, Џузепе Рица почина денес на 33-годишна возраст, јавија спортските медиуми.

Познатиот фудбалер на фудбалскиот клуб Јувентус својата кариера ја помина во Јуве Стабија, Ливорно, Арецо, Пергокрема и Ночерино.

Играчот претрпел хеморагија на мозокот во јуни минатата година по што не бил во можност да закрепне долг период.

Неговиот сооиграч и пријател Џорџо Кјелини на социјалната мрежа Твитер емотивно се збогуваше со поранешниот играч на Јувентус.

Би можело да ве интересира

Јувентус се согласи да го продаде Ругани на Лестер

А1он

Бербатов објави фотографии од семејниот одмор

А1он

Луческу го презеде Динамо Киев

Ана Ололовска

Чеферин: Верувам дека публиката ќе може да се врати на натпреварите во блиска иднина

Ана Ололовска

Челзи преку Јунајтед до финалето на ФА Купот

А1он

Блан опција за тренер на Барселона

А1он