Почина млада руска биатлонка

Од:

Руската биатлонка Алина Јакимкина почина како последица од срцев удар за време на Купот на Русија, е соопштено на официјалниот сајт на Биатлонската унија на Русија (РБУ).

dobivaj vesti na viber

Оваа 21-годишна девојка колабирала во текот на трката на 15. километри во сибирски Тијемен.

Како што се наведува во соопштените на РБУ, срцето на младата Русинка престанало да работи во текот на трката, а докторите кои веднаш интервенираа не успеале да и го спасат животот.

Би можело да ве интересира

Димовски победник на Белградскиот спринт триатлон

Ана Ололовска

Игор Димовски добитник на наградата „13 Ноември“

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Доминик Парис ја израдува Италија со првото место на спустот во Бормио

Татјана Ташкова

Фојц блесна во спустот на Бивер Крик

ВИДЕО: Шмидхофер го освои спустот во Лејк Луис

ВИДЕО: Ледечка го освои првиот спуст во сезоната со историско достигнување