Пирло наскоро може да добие отказ од Јувентус

Од:

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло може наскоро да добие отказ, пренесува „Ла Стампа“.

Според италијанскиот весник, управата на торинскиот клуб размислува за разделба со Пирло поради незадоволителните резултати на тимот оваа сезона.

– Сега во Јувентус размислуваат дали да чекаат крај на првенството или веднаш да се разделат со Пирло, пишува „Ла Стампа“.

Вчера, 9 мај, Јувентус загуби со 3:0 Милан во натпревар од Серија А. По овој натпревар тренерот објави дека не планира да го напушти тимот.

Јувентус е на 5. место во поредокот со 69 бода.

Би можело да ве интересира

Буфон се врати во Парма

Ана Ололовска

По само три недели Фиорентина и Гатузо ја прекинаа соработката

Ана Ололовска

Буфон се договорил со Парма

Ана Ололовска

Млад фудбалер на Џенова е во куќен притвор, го обвинуваат за силување

Жарко Настоски

Арсенал ја одби понудата на Рома за Џака

Ана Ололовска

Симоне Инзаги нов тренер на Интер

Ана Ололовска